Wiadomości

Winnicki odpowiada Zandbergowi: “Wyssane z czerwonego palucha”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Robert Winnicki odniósł się do twierdzeń Adriana Zandberga, iż Konfederacja nie chciała poprzeć uchwały dot. niepodległości Ukrainy.

“Chcieliśmy, żeby Sejm wyraził solidarność z Ukrainą wobec agresywnych działań Kremla. Prosta deklaracja: niepodległość i integralność terytorialna Ukrainy jest niepodważalna. Uchwała nie będzie przyjęta przez aklamację. Sprzeciwiła się Konfederacja. Smutne, choć nie zaskakujące” – napisał polityk lewicy na Twitterze.

“Konfederacja nie zgadza się na przyjęcie przez aklamację uchwały o niepodległości Ukrainy w obliczu prawdopodobnej agresji Federacji Rosyjskiej. Tyle w temacie. Panowie, wstydu nie macie” – napisała z kolei Marcelina Zawisza, także z Lewicy.

Robert Winnicki odpowiedział na te wpisy na twitterze.

„Konfederacja, którą reprezentowałem na Konwencie nie wniosła veta wobec uchwały ws. Ukrainy. Sprzeciwiliśmy się kiepskiej uchwale lewicy, bo prezydium Sejmu przygotowało nieidealną, ale znacznie lepszą. Ostateczna wersja jest…kompilacją tych dwóch. Veta nie było, Zandberg kłamie” – wyjaśnił prezes Ruchu Narodowego.

„Również na posiedzeniu Komisji Spraw Zagranicznych, na którym reprezentował nas poseł Krystian Kamiński, nie stawialiśmy veta tylko zgłaszaliśmy wątpliwości wobec konkretnych zapisów. Reszta opowieści jest wyssana z brudnego, czerwonego palucha” – wytłumaczył w kolejnym wpisie.

„Osoby obecne na posiedzeniu Konwentu, z panią marszałek Elżbietą Witek na czele były zresztą świadkami” – dodał Robert Winnicki.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!