Wiadomości

Winnicki o Róży Thun: “Powinna być sądzona za zdradę stanu”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

„Wypowiedzi Róży Thun, która chwali decyzję TSUE za to, że ten godzi w polskie interesy są absolutnie obrzydliwe. Ta pani powinna trafić przed Trybunał Stanu i być sądzona za zdradę stanu” – mówił w poranku „Siódma 9” poseł Konfederacji i prezes Ruchu Narodowego Robert Winnicki.

„Kopalnia Turów to najnowocześniejsza elektrownia i kombinat. Urodziłem się w cieniu Turowa. Pamiętam, że w latach 90. była ona niezmodernizowana i to zanieczyszczenie było, ale dzisiaj to jeden z topowych przykładów. Mamy do czynienia z brudną grą interesów, także transgranicznych. Chodzi o to, by Polska była importerem prądu. Tak kończy się przekazywanie kompetencji UE, jak tą decyzją TSUE. Ona jest bezprawna, wbrew faktom, również geologicznym” – powiedział.

Prowadzący zauważył jednak, że część polityków opozycji domagała się realizacji decyzji TSUE ws. zamknięcia kopalni. „To są idioci, zdrajcy, sprzedawczyki i idioci. Wykonanie takiej decyzji to katastrofa energetyczna, pomijając fakt, że zamknięcie Turowa to strata kilkudziesięciu miejsc pracy i ogromna tragedia 100-200 tys. rodzin. To potężna wyrwa gospodarcza w tej części Polski. Tych ludzi po prostu powinno się sądzić” – zakończył.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!