Wiadomości

Wilk rozszarpał kucyka Ursuli von der Leyen

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Wilk zagryzł kucyka Dolly należącego do przewodniczącej Komisji Europejskiej Ursuli von der Leyen – donoszą niemieckie media. Do ataku doszło w Beinhorn w Dolnej Saksonii.

„Bild” donosi, że rozszarpane zwłoki kucyka odnalazł w minioną sobotę mąż von der Leyen. Ciało 30-letniej Dolly znajdowało się zaledwie kilkaset metrów od domu rodzinnego przewodniczącej KE w Dolnej Saksonii. Media opisują, że rodzina von der Leyen w swojej posiadłości trzyma wiele koni. Szefowa KE mieszka tam z mężem Heiko i ich dziećmi od 2007 r. 63-latka jest pasjonatką jeździectwa, brała udział w kilku turniejach.

„Cała rodzina jest strasznie zmartwiona tą wiadomością” – powiedziała von der Leyen „Bildowi”. Obok Dolly znajdował się jeszcze jeden kucyk, lecz wilk go oszczędził. Ministerstwo Środowiska Dolnej Saksonii potwierdziło, że w piątek wieczorem doszło do ataku wilka, na co wskazują ślady po ugryzieniu. Według najnowszych danych ministerstwa w Dolnej Saksonii żyje 39 wilczych watah, czyli około 350 osobników.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!