Wiadomości

Wikipedia coraz mocniej angażuje się w fałszowanie historii

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Internetowa encyklopedia Wikipedia, która miała stać się ogólnodostępnym źródłem wiedzy dla wszystkich, już dawno przeistoczyła się w narzędzie lewicowej propagandy. Wybrani moderatorzy lewicowi pełnią tu rolę cenzorów i propagandystów, nieustannie forsując lewicową narrację i blokując konserwatywne głosy, czego przejawem jest też fałszowanie historii. Oto ostatnio usunięcie grozi stronie Wiki poświęconej masowych morderstwom dokonywanym przez reżimy komunistyczne w różnych częściach świata.

Do strony zatytułowanej „Mass killings under communist regimes” dodano adnotację: „This article is being considered for deletion in accordance with Wikipedia’s deletion policy”.. Moderatorzy Wikipedii twierdzą, że kwestionowana jest neutralność tego artykułu, a nadt sprawdzalność twierdzeń w nim zawartych.

W artykule wymieniono szereg przypadków ludobójstw dokonanych przez komunistów, w tym Czerwony Terror w Rosji dokonany przez bolszewików na początku rosyjskiej wojny domowej, masowe morderstwa dokonywane przez Józefa Stalina, Mao Zedonga czy Pol Pota, a także inne podobne dobrze znane przypadki zbrodni dokonywanych przez reżimy komunistyczne – w NRD, Jugosławii, Korei Północnej, Wietnamie, Afganistanie, Etiopii itp.

Obszerny artykuł wymienia również różne terminy stosowane w przypadku masowych zabójstw i omawia, czy śmierć spowodowaną głodem pod rządami komunistycznymi można nazwać masowym mordem. Wylicza też różne wydarzenia historyczne waz z szacunkową liczbą ofiar.

Jednak lewicowi redaktorzy i moderatorzy nie są zadowoleni z istnienia artykułu o masowych mordach dokonywanych przez reżimy komunistyczne i postanowili go usunąć. Twierdzą, że „Masowe zabójstwa w reżimach komunistycznych” to nie jest temat na artykuł encyklopedyczny, ale na opracowanie o charakterze syntezy. Wielu z nich twierdzi również, że śmierci z powodu głodu w reżimach komunistycznych nie można nazwać masowymi mordami, mimo że były one spowodowane polityką komunistycznych władz.

Ich zdaniem, artykuł narusza politykę Wikipedii, ponieważ jest syntezą opublikowanych materiałów i nie jest neutralnym punktem widzenia.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!