Polska Wiadomości

Wiemy który PiSowiec sypnął ekipę Ziobry

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Na jaw wyszło, kto zeznawał w sprawie Zbigniewa Ziobry i machlojek związanych z grantami. Głównym świadkiem prokuratury w śledztwie dot. Funduszu Sprawiedliwości okazał się były dyrektor departamentu w resorcie kierowanym przez Ziobrę – Tomasz M.

Wiemy który PiSowiec sypnął ekipę Ziobry. “Z naszych informacji wynika, że Tomasz M. poszedł na współpracę z prokuraturą i zeznaje już od kilku tygodni. To jego zeznania pozwoliły na wczorajsze zatrzymania byłych urzędników Ministerstwa Sprawiedliwości i przeszukania w domach należących do Zbigniewa Ziobry, a także m.in. posłów Suwerennej Polski będących w klubie PiS: Michała Wosia, Dariusza Mateckiego i Marcina Romanowskiego”poinformował portal Onet.

Powołany za czasów rządu PiS Fundusz Sprawiedliwości miał służyć finansowaniu pomocy ofiarom przestępstw. Okazał się jednak pralnią brudnych pieniędzy; źródłem finansowania wielu przedsięwzięć związanych mniej lub bardziej bezpośrednio z politykami PiS. Modus operandi przypomina nieco wyprowadzanie pieniędzy z budżetu państwa w latach 20. przez Józefa Piłsudskiego.

Śledztwo w tej sprawie ruszyło 19 lutego 2024 roku na podstawie decyzji prokuratora generalnego Adama Bodnara. Tylko do tej pory śledczy stworzyli 99 tomów akt i postawili zarzuty pięciu osobom. Chodzi o czterech urzędników państwowych i jednego beneficjenta. Beneficjentem jest ksiądz Michał O., szef fundacji Profeto, która z Funduszu Sprawiedliwości otrzymała rekordowe 98 mln zł.

Wobec trójki spośród zatrzymanych śledczy wnioskowali o zastosowanie zabezpieczenie w formie aresztu. Już na najbliższym posiedzeniu sejmu po świętach, może zostać głosowany wniosek o uchylenie immunitetu Zbigniewowi Ziobrze i Dariuszowi Mateckiemu.

NASZ KOMENTARZ: To pocieszające, że PiSowcy, o ile ich wina zostanie udowodniona, poniosą odpowiedzialność za swoje przestępcze czyny i defraudację pieniędzy polskiego podatnika. Z drugiej strony trudno spodziewać się praworządności ze strony rządu zdrady i zaprzaństwa i bodnarowskiego wymiaru sprawiedliwości, który przecież uniewinnia lub umarza sprawy przeciwko wpływowym POwcom, którzy powinni siedzieć nie krócej niż ich adwersarze.

Polecamy również: Wysoki rangą Żyd wezwał do kontynuowania eksterminacji Palestyńczyków

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!