Wiadomości

Wielka obława na uciekające świnie w Wielkopolsce

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Policjanci wspierani przez okolicznych mieszkańców wyłapywali świnie, które po wypadku rozbiegły się po drodze krajowej nr 11 w Jastrowiu (woj. wielkopolskie). Trasa była zablokowana przez ok. 15 minut. Wszystkie zwierzęta udało się schwytać.

Podkom. Maciej Forecki z KPP w Złotowie wyjaśnił, że do wypadku z udziałem samochodu osobowego i pojazdu przewożącego zwierzęta doszło ok. godz. 11 na ul. Roosevelta w Jastrowiu.

– Kierująca samochodem osobowym kobieta, włączając się do ruchu na drodze krajowej, nie udzieliła pierwszeństwa przejazdu zespołowi pojazdów, który przewoził trzodę chlewną. Doszło tam do wywrócenia tego pojazdu. Utrudnienia w ruchu trwały ok. 15 minut – powiedział Forecki.

Po wypadku zwierzęta uciekły z ciężarówki i rozbiegły się po drodze; 170 świń, dzięki pomocy policjantów i okolicznych mieszkańców, zagoniono na posesję, którą udostępnił jeden z mieszkańców.

– Zwierzęta są całe, na miejscu jest lekarz weterynarii. W tej chwili policjanci ustalają dokładny przebieg tego zdarzenia – zaznaczył Forecki.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!