Europa Wiadomości

Wielka Brytania: Transeksualistka została wyrzucona z “komisji LGBT” bo… przypomniała, że jest biologicznym mężczyzną

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak podaje portal tvp.info 51-letnia transseksualistka Debbie Hayton została oskarżona o „mowę nienawiści” i wyrzucona z komisji LGBT w brytyjskim Kongresie Związków Zawodowych. Przyczyną była koszulka noszona przez Hayton – widniał na niej napis przypominający, że biologicznie nadal jest ona mężczyzną.

Hayton jest nauczycielką fizyki w Midlands w Wielkiej Brytanii. Urodzona jako mężczyzna, w 2012 r. przeszła operację zmiany płci.

W lipcu tego roku Hayton wzięła udział w jednym z wydarzeń organizowanych przez feministyczne stowarzyszenie Fair Play for Women. Na koszulce, którą wtedy włożyła, widniał napis: „Trans-kobiety są mężczyznami. Pogódź się z tym”.

Sprawa wywołała oburzenie części środowisk LGBT. W sierpniu 12 członków komisji LGBT w Kongresie Związków Zawodowych wysłało skargę na Hayton do sekretarza generalnego organizacji.

Według nich Hayton „wykroczyła poza dopuszczalne wyrażanie alternatywnych punktów widzenia, a teraz propaguje mowę nienawiści wobec społeczności trans”.

– Oskarżenia o transfobię są kierowane wobec kobiet tak często za tak mało istotne sprawy, że słowo to straciło wszelkie znaczenie. (…) Mam nadzieję, że w sytuacji, w której nawet osoby trans mogą zostać nazwane transfobami, ludzie rozumieją, jak absurdalne i dalekosiężne były te ataki. Ekstremiści porwali ruch trans – skomentowała sytuację Nicola Williams, założycielka Fair Play for Women.

Kilka dni wcześniej w Wielkiej Brytanii głośno było o twitterowym wpisie autorki serii książek o Harry’m Potterze J. K. Rowling. Poparła ona badaczkę Mayię Forstater, zwolnioną z londyńskiego oddziału organizacji Centre for Global Development za stwierdzenie, że transpłciowe kobiety nie mogą zmienić swojej płci biologicznej.

Jak widać rewolucja seksualna zjada własny ogon…

Źródło: tvp.info

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!