Europa Wiadomości

Wielka Brytania: Pracownicy służby zdrowia demonstracyjnie rzucili swe kitle na Trafalgar Square

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!
Jak podaje portal nczas.com kilka tysięcy pracowników brytyjskiej publicznej służby zdrowia NHS demonstrowało w sobotę na Trafalgar Square w Londynie przeciw obowiązkowi covidowych szczepień.

Wprowadzenie obowiązku szczepień dla tych pracowników służby zdrowia w Anglii, którzy mają bezpośredni kontakt z pacjentami, brytyjski minister zdrowa Sajid Javid ogłosił na początku listopada zeszłego roku.

Zgodnie z tamtą zapowiedzią, ma on wejść w życie 1 kwietnia. Ale jeśli ktoś nie otrzymał jeszcze ani jednej dawki szczepionki, to aby zachować wymagany odstęp między nimi, musi pierwszą przyjąć najpóźniej 3 lutego.

Jednak w ostatnich dniach rząd przyznał, iż rozważa opóźnienie daty wejścia w życie tego wymogu, co ma związek z szacunkami, że w takiej sytuacji z pracy w NHS mogłoby odejść nawet 70 tys. osób, a służba zdrowia już teraz zmaga się z poważnymi brakami kadrowymi i długimi kolejkami pacjentów czekających na planowe leczenie.

Pracownicy służby zdrowia są drugą grupą zawodową w Wielkiej Brytanii, na którą nałożono obowiązek szczepień przeciw Covid-19. Już od listopada dotyczy to personelu domów opieki.

W ramach protestu lekarze, pielęgniarki symbolicznie wyrzucali swoje kitle. Zebrała się także grupa weteranów, która zasalutowała protestującym.

Szacuje się, że na proteście w Londynie pojawiło się ok. 7 tys. osób. Mniejsze manifestacje odbyły się także w Manchesterze czy Newcastle.

Co wy na to?

Źródło: nczas.com

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!