Świat Wiadomości

W USA “katoliccy lewacy” zaatakowali Narodowe Sanktuarium Niepokalanego Poczęcia

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak zawiadamia portal pch24.pl w przeddzień Marszu dla Życia w Waszyngtonie, organizacja „Catholics for Choice” (Katolicy za wyborem) przypuściła hybrydowy atak na tamtejsze Narodowe Sanktuarium Niepokalanego Poczęcia. Podczas wieczornej Mszy św. i modlitwy w intencji matek, które popełniły grzech aborcji oraz za ich nienarodzone dzieci, na wieży świątyni wyświetlono napis „Katolicy za wyborem, nie jesteście sami”.

Akcję tę natychmiast potępili amerykańscy biskupi. Znany z obrony życia abp Salvatore J. Cordileone z San Francisco napisał na Twitterze: „Ta próba profanacji jest potworna i diaboliczna. Matko Najświętsza, módl się za nich [sprawców – przyp. red.] teraz i w godzinę śmierci. Amen”.

Metropolita waszyngtoński kard. Wilton Gregory wydał specjalne oświadczenie, które przytoczyła m.in. platforma Yahoo: „Odrzucam tego typu wybryki. Prawdziwy głos Kościoła był tylko jeden: modlących się w bazylice – sanktuarium Niepokalanego Poczęcia wczorajszego wieczoru. Tam ludzie modlili się, ofiarowując Msze św. Bogu, abyśmy mogli odzyskać godność ludzkiego życia. Ci, którzy działali na zewnątrz budynku kościelnego, pokazali, że są także poza (wspólnotą) Kościoła i działają w nocy, jak mówi o tym Ewangelia św. Jana 13.30”.

Piątkowy stołeczny 49. Marsz dla Życia, mimo niskiej temperatury, zgromadził tysiące uczestników. Odbył się on w 49. rocznicę uchwalenia proaborcyjnego prawa przez Sąd Najwyższy Stanów Zjednoczonych. W tym roku przebiegał pod hasłem: „Równość zaczyna się w łonie matki” (Equality Begins in the Womb).

Katolicy…

Źródło: pch24.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!