Europa Polska Wiadomości

Wielka Brytania: Polscy pracownicy McDonalda otrzymali zakaz mówienia po polsku podczas pracy

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

W coraz większej ilości zakładów pracy w Wielkiej Brytanii dochodzi do sytuacji, w których menadżerowie proszą swoich pracowników o to, by porozumiewali się jedynie w języku angielskim. W przypadku, gdy zdecydowana większość z nich jest obcej narodowości i łatwiej im porozumieć się ze sobą w ich języku ojczystym, dochodzi do problematycznych sytuacji. Skarży się na nie także wielu Polaków.

Redakcja polishecpress niedawno pisała o takim zakazie w Vision Express, gdzie naszym rodakom zabroniono porozumiewać się w ojczystym języku także na przerwach. Tym razem inny czytelnik napisał do nich o nakazie mówienia wyłącznie w języku angielskim w McDonaldsie w Cumbrii, w wyniku czego wielu pracowników – różnych narodowości – czuje się dyskryminowanych. Oto treść listu, który wpłynął do redakcji:

„Od wielu lat pracuję w McDonaldzie w Penrith (Cumbria). Jakiś tydzień temu biznes manager zakazał mówić pracownikom w innym języku niż angielski. Tłumaczy to faktem, że niektórzy klienci nie życzą sobie słyszeć innego języka niż angielski i dla dobra biznesu możemy rozmawiać tylko po angielsku. Dużą grupę zatrudnionych stanowią Polacy, Bułgarzy, Rumuni, Hiszpanie, którzy poprzez zakaz mówienia w swoim języku czują się wykluczeni.

Źródło: polishexpress.co.uk

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!