Europa Islam Wiadomości

Wielka Brytania: Dziennikarz Tommy Robinson został skazany na 13 miesięcy więzienia za mówienie prawdy o islamie

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Tommy Robinson uznawany za „skrajnego prawicowca” od lat jako jeden z niewielu przekazuje opinii publicznej prawdę o aktach przemocy muzułmanów wobec białych w Wielkiej Brytanii.

Aktywnie walczy również o wolność słowa. Cenzura w związku z mityczną „mową nienawiści” jest czymś powszechnym w niegdysiejszym imperium. Niedawno współorganizował wielką manifestację – #DayForFreedom – przed siedzibą premier Theresy May, w której udział wzięli Wolnościowy z całego świata, m.in. Milo Yiannopoulos czy Lauren Southern

Wczoraj, 25 maja, przed sądem w Leeds odbywała się rozprawa przeciw szesnastu z dwudziestu dziewięciu muzułmanów związanych z grooming gang odpowiedzialnym za gwalty oraz zmuszaniem stosunków płciowych ponad stu dziewczynek, z których większość nie miała nawet jedenastu lat.

Tommy Robinson był jedynym człowiekiem obecnym z kamerom przed budynkiem sądu w Leeds. Po godzinnej transmisji na żywo przez Facebook został aresztowany pod zarzutem zakłócania spokoju.

Po niedługim czasie Robinson został zwolniony z aresztu, rozprawa została wyznaczona na ten sam dzień. Po krótkim procesie Tommy Robinson został skazany na 13 miesięcy więzienia, co według jego przyjaciółki ze Stanów Zjednoczonych, dziennikarki i aktywistki prawicowej Lauren Southern jest karą śmierci.

Nagranie zostało usunięte, a dziennikarze na Wyspach dostali zakaz opisywania całej sprawy. Portal Breitbait po tym jak opisał w jaki sposób został skazany Robinson musiał zdjąć materiał ze swojej strony.

W niedzielę, 27 maja Tommy Robinson miał przeprowadzić wywiad z prezesem partii Wolność, Januszem Korwin-Mikkem podczas jego wizyty w Londynie, gdzie, jako pierwszy w historii polski polityk, będzie przemawiał na słynnym Speakers Corner w Hyde Parku.

Autor: Jakub Grygowski – prezes londyńskiego oddziału partii Wolność

Źródło: nczas.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!