Europa Islam Wiadomości

Według niemieckiego sądu kobiety przyłączające się do ISIS nie mogą być uznane za terrorystki

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Mieszkanki Niemiec, które dołączyły do Państwa Islamskiego nie mogą być uznane za terrorystki – orzekł niemiecki Sąd Najwyższy, rozczarowując w ten sposób organy ścigania.

Federalny Trybunał Sprawiedliwości uznał, iż kobiety zamieszkujące na terenie działania Państwa Islamskiego nie mogą zostać uznane za terrorystki. W opinii sędziów, nie wystarczy brać udziału w życiu codziennym Państwa Islamskiego, by zostać uznanym za osobę wspierającą terroryzm.

Wyrok ten rozczarował prokuraturę. Prokurator Generalny Peter Frank wydał bowiem niedawno nakaz aresztowania muzułmanki Sibel H., która zamieszkiwała przez jakiś czas na terenie Państwa Islamskiego. Poślubiła bojownika ISIS, a jej mąż otrzymywał od islamskich bandytów pensję, w ramach której przysługiwał mu również dodatek na żonę. Prokurator Frank przekonywał, że „także kobiety są częścią narodu kalifatu”.

Inaczej jednak uznał niemiecki sąd najwyższy. To poważny kłopot dla niemieckich władz. Szczególnie, że przypadek Sibel H. jest znamienny. Kobieta wydaje się bowiem skażona islamską propagandą. W jej telefonie znaleziono filmik, na którym jej mąż strzela do ofiary z karabinu, krzycząc „Merkel, ty będziesz następna”. Nie musi to jednak, jak uznał sąd najwyższy, prowadzić Sibel do aresztu.

Orzeczenie utrudni ściganie kobiet, wobec których istnieją podejrzenia o współdziałanie z Państwem Islamskim. Prokuratura będzie musiała udowodnić im, że udzielały konkretnego wsparcia ISIS lub brały udział w walkach. Tylko wówczas śledczy będą mogli pozbawić je wolności.

Źródło: pch24.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!