Europa Islam Wiadomości

We Francji dwóch Afgańczyków próbowało wypchnąć z pociągu kobietę za… zbyt duży dekolt

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Dwóch Afgańczyków zaatakowało w środę późnym wieczorem 33-letnią kobietę w pociągu z Paryża w pobliżu stacji w Dijon, w regionie Burgundia, we wschodniej Francji.

Ubiegający się o azyl Afgańczycy (w wieku 19 i 23 lat), przebywający w ośrodku w Dole (w departamencie Jura), uznało, że kobieta obraza ich muzułmańskie „wartości”, gdyż dekolt noszonej przez nią sukienki jest zbyt duży. Obaj mężczyźni zaczęli ją obrażać, po czym spróbowali wypchnąć ją z pociągu bijąc ją jednocześnie po nogach. Obaj zostali aresztowani przez policję na stacji w Dijon i staną wkrótce przed sądem karnym.

Islamscy zwolennicy zakrywania ciała przez kobiety (aczkolwiek różne są interpretacje) powołują się na werset z 24 sury Koranu:

– I powiedz wierzącym niewiastom, aby powstrzymywały swe spojrzenia i okrywały swe członki oraz nie wystawiały na pokaz swego piękna lub swych ozdób, z wyjątkiem tego co widoczne. I niechaj noszą okrycia głowy sięgające aż do brzucha oraz niechaj nie okazują swego piękna lub ozdób nikomu prócz męża, ich ojców, ojców ich mężów lub ich synów, synów ich mężów lub ich braci, synów ich braci lub synów ich sióstr lub też niewiast, które są ich towarzyszkami, lub tych, których posiada ich prawa ręka, albo takich mężczyzn, którzy nie pragną niewiast lub małych dzieci, które jeszcze nie posiadały wiedzy o ukrytych częściach ciała niewiasty.

Źródło: dzienniknarodowy.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!