Wiadomości

Wiceszefowa PE chce zablokować środki unijne dla Polski i Węgier

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Znana z ksenofobicznych poglądów wiceszefowa Parlamentu Europejskiego Katarina Barley w wypowiedzi dla niemieckich mediów wezwała do zablokowania środków unijnych dla Węgier i Polski. Jej zdaniem szczególnie w tym pierwszym kraju nie można już mówić o „warunkach demokratycznych”. We wtorek Komisja Europejska zaprezentuje doroczny raport ws. praworządności w krajach UE.

– Komisja (Europejska) powinna działać niezwłocznie i zablokować fundusze unijne, przede wszystkim Węgrom, ale także Polsce — powiedziała Barley gazetom grupy medialnej Funke; jej wypowiedź została opublikowana we wtorek. Dodała, że „w obu tych państwach mamy do czynienia z deficytami w zakresie przestrzegania demokratycznych zasad”, a „sytuacja się pogarsza, zarówno na Węgrzech, jak i w Polsce”.

Zdaniem Barley zablokowanie środków unijnych uderzyłoby przede wszystkim w rządy obu państw, a nie obywateli. Najgroźniejsza jej zdaniem jest sytuacja na Węgrzech, za co wini premiera Viktora Orbana.

– On i jego rząd dokonali tak poważnych zmian we wszystkich filarach demokracji, że nie można już tam mówić o demokratycznych warunkach — uważa Barley.

/wpolityce.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!