Od 2010 skala poparcia dla OUN-UPA wśród Ukraińców wzrosła czterokrotnie, a od 2015 roku – dwukrotnie.
Wiadomości

Powstaje strona StepanBandera.com – o ukraińskich zbrodniach po ukraińsku, angielsku, niemiecku

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

We wrześniu 2020 roku udało się przejąć domenę StepanBandera.com – zapowiedziałem wówczas stworzenie strony internetowej po ukraińsku, angielsku, niemiecku przedstawiającej prawdę o ukraińskim ludobójstwie na Polakach, o bestialskich zbrodniach, których dopuszczali się na bezbronnych dzieciach, kobietach w ciąży, starcach.

Po prawie roku mam już zarejestrowaną fundację Ośrodek Monitorowania Antypolonizmu (KRS 0000885271). Pora zatem przejść do działania – 11 lipca 2021 roku, w kolejną już rocznicę “Krwawej Niedzieli” ruszyliśmy ze zbiórką publiczną na stworzenie tego projektu. W niecałe dwa dni od jej uruchomienia ponad 250 osób wpłaciło już prawie 14 tysięcy złotych.
Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/ssgge3

Aktualnie domena StepanBandera.com prowadzi na prowadzony przeze mnie fanpage: Pamiętam Wołyń, który obserwuje prawie 30 tysięcy osób.

Planuję uruchomienie reklamy przede wszystkim pod kątem osób mieszkających w Polsce, które posługują się językiem ukraińskim – takich osób są w Polsce nawet dwa miliony. Pracują na terenie naszego kraju. Na Ukrainie uczyli się, że Bandera i jego siepacze to bohaterowie. Zależy mi na tym, aby poznali prawdę, aby dowiedzieli się o krzywdach, które Ukraińcy wyrządzili Polakom i za które nigdy nie ponieśli konsekwencji. Jeśli uda się zebrać więcej niż zakładam, że jest potrzebne – wszystkie te pieniądze zostaną wydane na promocję strony.

Z wyrazami szacunku,
Dariusz Matecki
Prezes Fundacji Ośrodek Monitorowania Antypolonizmu

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!