Wiadomości

Wiceszef MSZ odniósł się do akcji z tęczowymi flagami amerykańskiej ambasady w Warszawie

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

– Tęczowe flagi w Polsce mają zupełnie inny kontekst – kojarzą się z walką o dodatkowe przywileje. Nie z rzeczywiście rażącym prześladowaniem, które ma miejsce w niektórych krajach na świecie. W Polsce osoby homoseksualne nie są w żaden sposób prześladowanie. Homoseksualizm nie jest karany – wskazał Szymon Szynkowski vel Sęk w Radiu Zet, komentując wywieszenie tęczowych flag na budynku ambasady USA w Warszawie.

– Ambasada amerykańska to jest przedstawicielstwo obcego państwa, więc nie będę specjalnie oceniał tutaj w tej sprawie działalności ambasady – stwierdził Szymon Szynkowski vel Sęk w rozmowie z Beatą Lubecką. Odniósł się w ten sposób do tęczowych flag wywieszonych na ambasadzie USA w Warszawie z okazji „Miesiąca Dumy LGBT”.

– Nie wiem, co jest dziwnego w tym, że jest się za dekryminalizacją czynów homoseksualnych. Nie wyobrażam sobie, żeby wspierać karanie więzieniem czy jeszcze cięższymi karami tych czynów – ocenił wiceszef MSZ. Dodał jednak, że nie widzi potrzeby przyłączenia się Polski do tej akcji.

– Nie wydaje mi się, żeby to było zasadne, ponieważ dzisiaj tęczowe flagi w Polsce mają zupełnie inny kontekst, one kojarzą się z walką o dodatkowe przywileje, nie z walką tą, rzeczywiście rażącym prześladowaniem, które ma miejsce w niektórych krajach na świecie. W Polsce osoby homoseksualne nie są w żaden sposób prześladowanie, homoseksualizm nie jest karany – zwrócił uwagę Szynkowski vel Sęk.

Czytaj też:

Donald Trump przyłącza się do „Miesiąca Dumy LGBT”

/dorzeczy.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!