Wiadomości

Wiceminister zdrowia: Dziś będzie zdecydowanie więcej przypadków zakażeń koronawirusem niż w ostatnich dniach

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Dziś będzie zdecydowanie więcej przypadków zakażeń koronawirusem niż w ostatnich dniach – powiedział w TVP1 wiceminister zdrowia Waldemar Kraska. Polityk stwierdził, że jedno województwo, jeśli chodzi o liczbę zakażeń, „szczególnie przoduje”.Z

Kraska był gościem „Kwadransu Politycznego” TVP1. Pytany, czy dziś w raporcie Ministerstwa Zdrowia padnie rekord zakażeń oznajmił, że środa i czwartek to dni, w których tych nowych przypadków jest najwięcej. Przyznał, że dziś będzie podobnie; „zdecydowanie więcej niż w poprzednich dniach”.

Wiceminister zdrowia przyznał też, że szczególnie w tym względzie przoduje jedno województwo – śląskie, „gdzie tych nowych zakażeń codziennie przybywa”.

– Patrzymy na nie z wielką troską, dziś jedzie tam minister Adam Niedzielski, by porozmawiać z wojewodą. Będzie zwołany sztab kryzysowy, sytuacja jest pod kontrolą, ale jest bardzo poważna – wskazał.

Kraska mówił też, że Polska podzieliła się na dwie strefy – północna i wschodnia, gdzie zakażeń jest mniej i zachód i południe, gdzie jest ich więcej.

– Województwo śląskie jest niewielkie, ale bardzo zurbanizowane, tam kontakt międzyludzki jest bardzo ścisły, myślę, że to główny powód, dlaczego jest tam tyle zakażeń – powiedział.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!