Wiadomości

Wicemarszałek Sejmu z PSL: Kształtuje się nowa większość parlamentarna

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jest duża szansa, że kształtująca się większość parlamentarna odrzuci tzw. wybory kopertowe – powiedział w rozmowie z Gazeta.pl Piotr Zgorzelski, wicemarszałek Sejmu z PSL.

– Jest duża szansa, aby kształtująca się nowa większość parlamentarna odrzuciła 7 maja rozwiązania wyborów zwanych kopertowymi lub usługą pocztową – stwierdził Zgorzelski.

Dalej mówił, że najbardziej prawdopodobny scenariusz to wprowadzenie stanu nadzwyczajnego i przeprowadzenie wyborów po odpowiednim czasie od jego zakończenia.

Pytany, jaką ma pewność, że posłowie Gowina nie zagłosują jednak za wyborami w maju, Zgorzelski odparł: – Tego nie wiem. To będzie próba charakteru, przyzwoitości i uczciwości. Jarosław Gowin mówi nam, że wybory maju nie mogą się odbyć, dlatego że będą graniczyły ze zbrodnią związaną z narażaniem obywateli na zakażenie się, a w konsekwencji chorobę.

– Nie wolno przeprowadzić wyborów w maju tylko dlatego, że partia rządząca chce kolanem przepchnąć swojego kandydata. (…) Jarosławowi Kaczyńskiemu nie jest potrzebny prezydent wybrany w uczciwy sposób. Dlatego nie wolno dopuścić do tego, aby te wybory się odbyły w maju – przekonywał Zgorzelski.

Według niego, w sprawie wyborów budowana jest większość, która „najprawdopodobniej 7 maja w godzinach porannych, po prostu odrzuci, nie dopuści do tego skandalu na skalę międzynarodową, że kraj, który był w czołówce, jeśli chodzi o demokrację, by się kompletnie skompromitował”.

Przypomnijmy, że – jak wynika z ustaleń portalu wPolityce.pl – plan rozbicia PiS, zbudowania nowej formacji na gruzach PO i przejęcie władzy z lewicą, za którym ma stać Michał Kamiński, ma poparcie także Platformy. Włodzimierz Czarzasty miał w piątek podczas rozmowy ze swoimi współpracownikami kreślić scenariusz polityczny, w którym najpierw następuje zmiana marszałka Sejmu na Gowina, a następnie utworzenie rządu technicznego. Tu miało paść nazwisko profesora Michała Kleibera. Kandydatury ponoć do zaakceptowania przez Gowina.

Schetyna: Opozycja stoi przed wyzwaniem zbudowania z Gowinem większości

/dorzeczy.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!