Wiadomości

Schetyna: Opozycja stoi przed wyzwaniem zbudowania z Gowinem większości

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

„Cała opozycja stoi przed wyzwaniem pełnej mobilizacji, współpracy i zbudowania z posłami Gowina większości. Na sejmowe głosowanie 7 maja i na przyszłość” – napisał na Twitterze były lider PO Grzegorz Schetyna.

„Dla bezpieczeństwa Polaków i uczciwych wyborów warto zrobić wiele” – dodał w swoim wpisie Schetyna. Polityk dołączył do niego nagranie programu „Onet Opinie”, którego był gościem. W programie poruszono temat głosowania w sprawie wyborów korespondencyjnych.

– To jest kwestia mobilizacji opozycji i tych kilku, może kilkunastu posłów Jarosława Gowina, które będą decydujące odnośnie tych spraw. Jest pytanie zasadnicze, czy Gowin stanie po stronie demokracji, konstytucji i elementarnej przyzwoitości i będzie głosował razem z opozycją. Jeśli tak, to wtedy tych wyborów nie będzie na pewno w maju – powiedział Schetyna.

Jak wynika z kolei z ustaleń portalu wPolityce.pl, plan rozbicia PiS, zbudowania nowej formacji na gruzach PO i przejęcie władzy z lewicą, za którym ma stać Michał Kamiński, ma poparcie także Platformy. Włodzimierz Czarzasty miał w piątek podczas rozmowy ze swoimi współpracownikami kreślić scenariusz polityczny, w którym najpierw następuje zmiana marszałka Sejmu na Gowina, a następnie utworzenie rządu technicznego. Tu miało paść nazwisko profesora Michała Kleibera. Kandydatury ponoć do zaakceptowania przez Gowina.

/TVP Info, wpolityce.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!