Wiadomości

Wiadomo, kto zastąpi Tomasza Lisa na stanowisku naczelnego „Newsweeka”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Od początku lipca redaktorem naczelnym “Newsweek Polska” (Ringier Axel Springer Polska) będzie Tomasz Sekielski. Zastąpi Tomasza Lisa, który pożegnał się z tygodnikiem w zeszłym tygodniu – informuje portal wirtualnemedia.pl.

Tomasz Sekielski jako redaktor naczelny będzie odpowiedzialny za tygodnik “Newsweek Polska”, portal Newsweek.pl oraz wydania tematyczne tygodnika.

– Newsweek od lat jest kształtowany przez wybitny zespół dziennikarzy, który nie boi się wyzwań i niewygodnych tematów. Z Tomaszem Sekielskim na czele tytuł zyskuje lidera, który reprezentuje rzetelne i jakościowe dziennikarstwo. Jestem przekonany, że doświadczenie, profesjonalizm, wytrwałość i odwaga Tomasza Sekielskiego w podejmowaniu istotnych, społecznie ważnych tematów są gwarancją dalszego dynamicznego rozwoju marki Newsweek na polskim rynku jako bezkompromisowego i niezależnego medium – mówi Mark Dekan, CEO Ringier Axel Springer Polska.

W komunikacie RASP wyliczono, że Tomasz Sekielski będzie odpowiadać za politykę redakcyjną tygodnika, serwisu, wydań tematycznych pod marką Newsweek, a także za rozwój nowych formatów audio i wideo marki Newsweek. Sekielski pozostanie także jednym z prowadzących program „Onet Rano”, z którym jest związany od 2018 roku.

– Newsweek jest światową marką i bez wątpienia jest jednym z najważniejszych mediów opiniotwórczych w Polsce. Będę miał przyjemność współpracować z najlepszymi dziennikarzami w kraju – dołączam do zespołu, który jest niezwykle profesjonalny. Jestem przekonany, że będziemy się rozwijać i umacniać swoją pozycję wśród wolnych i niezależnych mediów w Polsce – mówi Tomasz Sekielski.

Czytaj więcej na: https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/tomasz-sekielski-nowym-naczelnym-newsweek-polska

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!