Wiadomości

Jest wyrok w sprawie Magdaleny Adamowicz

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

„Sąd Rejonowy w Gdańsku uniewinnił Magdalenę Adamowicz. Wyrok jest nieprawomocny” – poinformował na Twitterze Dziennikarz TVP3 Gdańsk Jakub Klebba. Sprawa była medialna i głośna, bo europosłanka Platformy Obywatelskiej miesiącami unikała stawienia się w sądzie. W środę znów nie pojawiła się na sali rozpraw.

Sprawa dotyczyła ukrywania dochodów i błędnego rozliczania podatków. Prokurator żądał dla europosłanki 300 tys. zł grzywny i pokrycia kosztów procesu.

Mimo wielu rozpraw, oskarżona miesiącami nie stawiała się w sądzie, przedstawiała zwolnienia lekarskie albo dokumenty poświadczające niezdolność do uczestnictwa w rozprawie. W tym okresie czynnie angażowała się jednak w inne zajęcia, w tym pracę jako europosłanka.

Sprawa budziła emocje, bo sędzia Julia Kuciel prowadząca tę sprawę, w przeszłości pojawiała się na tych samych manifestacjach, co m.in. Paweł Adamowicz (mąż oskarżonej), Lech Wałęsa czy politycy PO. Zdarzało się, że sprawa grzęzła w miejscu, ponieważ chorowała także sama sędzia.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!