Islam Świat Wiadomości Żydzi

WHO: sytuacja w Gazie wymyka się spod kontroli. “Katastrofa humanitarna”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Dyrektor generalny Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) ostrzegł wczoraj, że sytuacja w Gazie „wymyka się spod kontroli” z powodu blokowania przez Izrael pomocy humanitarnej, gotowej do dostarczenia do Strefy Gazy.

WHO twierdzi, że sytuacja w Gazie zmierza w kierunku katastrofy humanitarnej. Dyrektor tej struktury, Tedros Adhanom Ghebreyesus napisał w X, dawniej Twitterze: „Z każdą sekundą opóźnienia wezwania pomocy medycznej tracimy życie”, podkreślając, że zaopatrzenie medyczne utknęło na granicy między Egiptem a Strefą Gazy od czterech dni.

Ministerstwo Zdrowia Autonomii Palestyńskiej ogłosiło, że liczba ofiar cywilnych w Strefie Gazy wzrosła do ponad 3 000, a 12 500 osób zostało rannych, natomiast na Zachodnim Brzegu od początku wojny liczba ofiar śmiertelnych osiągnęła 62, a ponad 1250 osób zostało rannych.

NASZ KOMENTARZ: Blokowanie pomocy humanitarnej to zbrodnia przeciwko ludzkości.Wygląda na to, że na reżim żydowski w Palestynie NA RAZIE nie ma mocnych, podobnie jak na Hitlera w latach 1938-1940. Zobaczymy co będzie dalej. W każdym razie, zbrodnie Żydów nie zostaną zapomniane i kiedyś się na nich zemszczą. Jak zawsze w historii zresztą.

Polecamy również: Jeździli elektryczną Teslą w deszczu. Teraz muszą wymienić baterię za 90 tys. zł

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!