Wiadomości

Węgry wycofują się z Eurowizji. Mają dość promocji LGBT?

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Węgry nie wezmą udziału w przyszłorocznym konkursie piosenki Eurowizji. Oficjalnego powodu wycofania nie podano, ale spekuluje się, że prawicowy rząd Viktora Orbana uważa, że konkurs stał się „zbyt homoseksualny” – informuje portal rp.pl.

Brytyjski „Guardian” przypomina, że rząd Viktora Orbána prowadzi politykę, która promuje „tradycyjny model rodziny”, a której celem jest wzrost liczby urodzeń. Szef rządu podkreślał w wywiadach, że liczy na zwiększenie wskaźnika urodzeń.

Na początku roku marszałek węgierskiego parlamentu porównał adopcję osób tej samej płci do pedofilii, a prorządowy komentator telewizyjny określił Eurowizję jako „homoseksualną flotyllę”. Stwierdził, że wycofanie Węgier z udziału byłoby korzystne dla zdrowia psychicznego kraju.

Węgierski nadawca publiczny MTVA nie podał oficjalnego powodu wycofania z konkursu, ale pracownicy uważają, że powodem jest powiązanie Eurowizji z aktywistami LGBTQ+.

– Zamiast uczestnictwa w Konkursie Piosenki Eurowizji w 2020 roku, będziemy wspierać wartościowe produkcje stworzone przez węgierskie talenty muzyki pop – oświadczył MTVA.

/rp.pl, gazeta.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!