Wiadomości

Węgry murem za Polską: „Polscy przyjaciele zawsze mogą na nas liczyć”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

– Polska może liczyć na solidarność Węgier, a stosowanie przez Komisję Europejską podwójnych standardów wobec Polski jest nie do przyjęcia – oświadczył szef węgierskiej dyplomacji Péter Szijjártó na konferencji prasowej w Budapeszcie.

– Polscy przyjaciele zawsze mogą na nas liczyć, mogą liczyć na naszą solidarność, i nie przyłożymy ręki do żadnych kroków ze strony Unii Europejskiej, które zaszkodziłyby Polsce – oznajmił Szijjártó po spotkaniu szefów dyplomacji Grupy Wyszehradzkiej i Partnerstwa Wschodniego.

Minister podkreślił, że Węgry odrzucają stosowanie przez Unię Europejską podwójnych standardów przeciwko komukolwiek.
– Niestety widzimy, że Komisja Europejska bardzo wyraźnie stosuje wobec Polski podwójne standardy. To nie do przyjęcia. Byłoby dobrze, gdyby instytucje europejskie, zamiast upatrywania sobie niektórych państw członkowskich, skoncentrowały się na rzeczywistych problemach – oznajmił.

Dodał, że sytuacja w sferze bezpieczeństwa jeszcze nigdy nie była w Unii Europejskiej taka jak teraz.

– Byłoby lepiej, gdyby europejskie instytucje w Brukseli zajmowały się raczej tym, jak przywrócić bezpieczeństwo Europie i Europejczykom zamiast zupełnie bezzasadnie dręczyć niektóre państwa członkowskie”- podkreślił.

Czytaj też:

Timmermans o rewizji polskich granic: „Gdyby Niemcy były silniejsze, to Polska miałaby granice bardziej na zachodzie”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!