Wiadomości

Według ukraińskiej ambasady hasło “banderowcy-mordercy” to antyukraińska propaganda

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Ambasada Ukrainy w Polsce w odpowiedzi na zapytanie ukraińskich mediów oświadczyła, że hasło „banderowcy-mordercy” oraz palenie portretów zbrodniarzy z OUN i UPA to „antyukraińska propaganda” – informuje portal kresy.pl.

Ukraińska agencja informacyjna UNN zwróciła się do Ambasady Ukrainy w Polsce z zapytaniem o „incydenty o antyukraińskim charakterze” i przykłady antyukraińskiej propagandy, do których doszło w naszym kraju od początku roku. W odpowiedzi ukraińscy dyplomaci poinformowali, że w tym roku odnotowano jeden incydent, który w ten sposób zaklasyfikowano. Według ukraińskiej ambasady, chodzi o protest, jaki pod jej siedzibą w Warszawie 18 marca zorganizowały środowiska narodowe: Ruch Narodowy, ONR i Młodzież Wszechpolska.

– Przy okrzykach „Banderowcy-mordercy” spalili portrety Bandery i Szuchewycza – cytuje odpowiedź ambasady UNN [w oryg. napisano „S[tepana]. Bandery i Ju[rija]. Szuchewycza” (sic!); Jurij Szuchewycz to ukraiński deputowany, syn dowódcy UPA Romana Szuchewycza, którego portret spalili narodowcy – red.]. Według tej agencji, w ten sposób ukraińska ambasada przyznała, że hasło „banderowcy-mordercy” oraz palenie portretów zbrodniarzy z OUN i UPA to „antyukraińska propaganda”.

/kresy.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!