Wiadomości

Prof. Płatek o nauce masturbacji dzieci: Ludzie są bardzo ciekawymi zwierzętami

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

– Słuchając polityków, którzy mówią o tym, że dziecko uczone jest masturbacji w wieku od zera do czterech lat, najwyraźniej nie rozumiemy tego, że jako ludzie jesteśmy bardzo ciekawymi zwierzętami – powiedziała prof. Monika Płatek, prawniczka i feministka, podczas wysłuchania publicznego kandydatów do Parlamentu Europejskiego. Z kolei europoseł PO Michał Boni w czasie tego samego wydarzenia wskazał, że „standardy WHO powinny być w pełni wprowadzone” do edukacji seksualnej.

O standardach edukacji seksualnej w Polsce debatowali podczas wysłuchania kandydatów do Parlamentu Europejskiego prof. Monika Płatek – kandydatka Wiosny w wyborach do PE – i europoseł PO Michał Boni.

– Czy należy zobowiązać państwa członkowskie, by zapewniały edukację seksualną, spełniającą standardy Światowej Organizacji Zdrowia? Zdecydowanie tak, ponieważ my, dorośli, najwyraźniej się na tym nie znamy i dobrze byłoby, gdyby dzieci mogły nam tę wiedzę przynieść i przekazać – mówiła Płatek.

Następnie, porównując ludzi do „zwierzątek”, mówiła: „Rozwijamy się do drugiego roku życia jak inne zwierzątka, a potem następuje okres letalny. W czasie, kiedy inne zwierzątka się rozmnażają, my rozwijamy mózg i się uczymy, sprawy seksu nie są tymi, którymi się zajmujemy. To, że dorosłym coś po głowie chodzi, nie znaczy, że chodzi to dzieciom”.

Z kolei Boni odniósł się do kontrowersyjnych wytycznych WHO.

– Co do edukacji seksualnej jest rzeczą oczywistą i niekwestionowaną, że standardy WHO powinny być tutaj w pełni wprowadzone. Edukacja seksualna jest potrzebna każdemu człowiekowi, jest potrzebna po to, by uniknąć różnego rodzaju zagrożeń – oceniał.

– Dzisiaj nawet małe dzieci, 3-4-letnie, korzystają z internetu. Jak mówimy o edukacji seksualnej, to mówimy także o tym, żeby tak małe dziecko wiedziało, wtedy kiedy pojawią się atakujące treści, usiłujące wciągnąć dzieci w jakiś obiekt, później może z tego wyrastać pedofilia i różnego rodzaju rzeczy. Jeśli chcemy tego uniknąć, to dzieci muszą być edukowane seksualnie i także rodzice – mówił.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!