Europa Świat Wiadomości

Według CIA Stefan Bandera był agentem Trzeciej Rzeszy

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

CIA odtajniła posiadane przez siebie akta na temat Stefana Bandery. W zbiorze znalazły się 263 dokumenty, z których jasno wynika, że lider ukraińskich szowinistów był  nazistowskim agentem.

Stefan Bandera, był jednym z liderów i głównych ideologów takich organizacja jak Organizacja Ukraińskich Nacjonalistów (UON) czy Ukraińska Armia Powstańcza (UPA). Był on jedną z głównych osób odpowiedzialnych za hekatombę Polaków na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej podczas Drugiej Wojny Światowej. Dzisiaj na Ukrainie przedstawiany jest jako bohater narodowy, a przy niektórych jego pomnikach stoją warty honorowe.  Przypomnijmy że w „Rzezi Wołyńskiej”  śmierć mogło ponieść nawet 200 tysięcy Polaków.

Dokumenty nie poddają żadnej wątpliwości faktu, że Bandera był nazistowskim szpiegiem, funkcjonującym pod pseudonimem  Consul II. Można z nich również wywnioskować, że władze niemieckie, wiedziały i pochwalały czystki etniczne dokonywane na Polakach, oraz że to frakcja Bandery była faworyzowana przez nazistów na Ukrainie.

Ujawnione dokumenty nie pooddają już żadnej wątpliwości, że Bandera działał na zlecenie nazistów i z ich pełnym poparciem. Miejmy nadzieję, że nasi wschodni sąsiedzi, aspirujący przecież dzisiaj do Unii Europejskiej i NATO, zweryfikują swoje poglądy i znajdą bardziej odpowiednich bohaterów.

Całość dostępna pod linkiem :
https://www.cia.gov/library/readingroom/search/site/bandera%20consul%202

Źródło: wmeritum.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!