Świat Wiadomości

We wrześniu ma dojść do spotkania głów państw Korei Północnej i Południowej

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak informuje portal pch24.pl na wrzesień zaplanowano spotkanie przywódców Korei Północnej i Korei Południowej. Prezydent Korei Południowej Moon Jae-in i północnokoreański przywódca spotkają się w Pjongjangu.

Tę informację ujawniono w poniedziałek. Jak jednak podaje CNN, dokładna data wrześniowego spotkania pozostaje nieznana. Wiadomo natomiast, że w maju przywódcy obydwu państw spotkali się w strefie zdemilitaryzowanej dzielącej obydwa państwa.

Moon Jae-in to trzeci prezydent Korei Południowej odwiedzający Koreę Północną. Słynie z dążenia do poprawy relacji ze swym północnym sąsiadem. Podczas zimowej olimpiady w 2017 roku podjął starania dyplomatyczne w celu ocieplenia relacji Korei Północnej z resztą świata.

Zdaniem komentatorów jego starania przyczyniły się do kwietniowego spotkania między Kim Dzong Unem a Donaldem Trumpem. Nigdy wcześniej nie doszło do tego typu spotkania przywódców USA i Korei Północnej.

W latach 1950-53 na Półwyspie Koreańskim trwała wojna między siłami Północy i Południa. Doprowadziła ona do utrwalenia podziału Korei. Do dziś Korea Północna i Korea Południowa nie zawarły traktatu pokojowego.

Czy uważacie, że spotkanie to przyniesie wymierny skutek? Piszcie w komentarzach.

Źródło: pch24.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!