Polska Wiadomości

Dwóch żydowskich nastolatków dopuściło się profanacji na terenie obozu KL Majdanek

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak zawiadamia portal dzienniknarodowy.pl, na terenie byłego niemieckiego, nazistowskiego obozu KL Majdanek doszło do profanacji. Dopuściło się jej dwóch maturzystów z liceum w rejonie Emek ha-Majanot, położonym w Dystrykcie Północnym. To teren na granicy z Jordanią, obfitujący w kibuce.

Licealiści zostali przyłapani przez obsługę muzeum, gdy zostali zauważeni na kamerach bezpieczeństwa jak opuścili spodnie oraz pokazywali nagie pośladki i tańczyli. Pracownicy wezwali lokalną policję a obaj młodzi Żydzi zostali nawet zmuszeni zapłacić grzywnę polskim za swoje niegodne zachowanie w obozie śmierci.

Ministerstwo Edukacji Izraela zapewniło, że niezwłocznie zostali oni odwołani z wycieczki w towarzystwie nauczyciela i zostanie przeciw nim przeprowadzone postępowanie dyscyplinarne.

Zgodnie z izraelskim prawem, młodych obywatele tego kraju przed ukończeniem szkoły średniej i przed odbyciem służby wojskowej obowiązkowo mają poznawać historię swojego narodu i Holokaustu poprzez odbycie wycieczki do miejsc związanych z Zagładą.

Przez obóz KL Lublin (Majdanek) przeszło ok. 150 tys. osób.Ostatnie badania (Tomasza Kranza) wskazują, że ofiar było 78 000, z czego 59 000 to Żydzi.

Gdyby analogiczna sytuacja miała miejsce z strony polskiej młodzieży o spawie tej mówiło by pół świata, a tak…

Źródło: dzienniknarodowy.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!