Wiadomości

We Włoszech z powodu koronawirusa zmarło 125 lekarzy, 31 pielęgniarek i pielęgniarzy, 9 farmaceutów

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Od początku epidemii koronawirusa we Włoszech zmarło 125 zakażonych nim lekarzy, 31 pielęgniarek i pielęgniarzy oraz 9 farmaceutów – to najnowszy bilans podany w czwartek przez federacje tych grup zawodowych.

W ciągu ostatniej doby we Włoszech z powodu zarażenia koronawirusem zmarło 525 osób. Łączna liczba ofiar śmiertelnych COVID-19 wzrosła w związku z tym do 22.170 osób. Śmiertelne żniwo zbiera koronawirus w gronie personelu medycznego. Krajowa Federacja Izb Lekarskich poinformowała o śmierci kolejnych pięciu następnych lekarzy w ciągu ostatniej doby. Są wśród nich między innymi neurolog, ginekolog, dyrektor przychodni w domu opieki.

Do 31 wzrosła liczba zmarłych pielęgniarzy i pielęgniarek. W ostatnich godzinach zanotowano zgon położnej. Według danych związku personelu pielęgniarskiego jedna trzecia zmarłych pracowała w domach pomocy społecznej dla seniorów, które w ostatnich tygodniach stały się ogniskami zakażeń koronawirusem. To tam również, jak przypomniano, personel był w większości pozbawiony środków ochrony osobistej.

Łączna liczba zakażonych pielęgniarzy i pielęgniarek wzrosła do 8600 – wynika z najnowszych danych. Wśród zmarłych jest też 9 farmaceutów. W czwartek zmarł właściciel apteki koło Como w Lombardii.

Czytaj też:

O 861 wzrosła liczba zgonów z powodu koronawirusa w ciągu ostatniej doby w Wielkiej Brytanii

/Telewizja Republika, worldometers.info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!