Wiadomości

Nie chciało mu się czekać w kolejce, więc postanowił zdemolować sklep

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Legniccy policjanci zatrzymali 36-letniego mieszkańca Legnicy, któremu nie chciało się czekać w kolejce, więc postanowił zdemolować sklep. Właściciel placówki handlowej wycenił szkody na około 20 tys. złotych. Mężczyzna już usłyszał zarzut zniszczenia mienia. Za ten czyn kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

Legniccy policjanci zostali wezwani do jednego ze sklepów na terenie miasta. Z informacji wynikało, że mężczyzna demoluje pomieszczenie sklepowe. Dyżurny natychmiast wysłał pod wskazany adres patrol interwencyjny. Na miejscu funkcjonariusze zastali właścicielkę sklepu oraz zranionego mężczyznę.

Jak ustalili policjanci, legniczanin wszedł do sklepu bardzo pobudzony. Z uwagi na wprowadzone obostrzenia, mężczyźnie została zwrócona uwaga, aby zastosował się do obowiązujących przepisów i poczekał na zewnątrz. Legniczanin od razu zareagował bardzo nerwowo. Zaczął wyzywać właścicielkę sklepu i uderzył w plastikową konstrukcje zamontowaną na sklepowej ladzie, następnie uszkodził wagę, kasę fiskalną, telefony komórkowe oraz porozrzucał po sklepie towar.

Agresywnego klienta ujął obecny w sklepie mąż sprzedawczyni. Z uwagi na powstałe obrażenia sprawcy, na miejsce wezwano pogotowie ratunkowe. Funkcjonariusze, po opatrzeniu ran przez ratowników medycznych, umieścili mężczyznę w policyjnej celi. Straty jakie powstały oszacowano na kwotę 20 tys. złotych. 36-latkowi przedstawiono zarzut zniszczenia mienia. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

asp. szt. Monika Kaleta

Źródło: KMP w Legnicy
mł. asp. Jagoda Ekiert
tel 504-798-649

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!