Europa Polska Wiadomości

We Włoszech w kabinie TIR-a znaleziono ciało polskiego pracownika

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak podaje portal nczas.com w kabinie TIR-a zaparkowanego przy restauracji w Termoli na wschodnim wybrzeżu Włoch odnaleziono ciało 50-letniego Polaka. Według wstępnych ustaleń, zmarł na skutek zatrucia węglem.

Polaka martwego odnalazł w poniedziałkowy poranek jego kolega, który przyszedł go obudzić. Gdy mężczyzna nie reagował na wołanie na śniadanie, kolega otworzył drzwi kabiny i zobaczył Polaka leżącego w bezruchu na kierownicy.

Włoska policja poinformowała, że śmierć Polaka nastąpił najpewniej z powodu zatrucia czadem, który ulatniał się z kuchenki. Kierowca gotował na niej obiady, ale również korzystał z niej do ogrzewania kabiny. Urządzenie jest obecnie badane przez włoskich techników.

Ostateczna przyczyna zgonu będzie podana po sekcji zwłok. Włoska prasa zwraca uwagę, że do śmierci Polaka mogły przyczynić się złe warunki pracy. – Śmierć polskiego kierowcy to kolejny przypadek śmierci pracownika z powodu nieludzkich warunków pracy – ocenił na łamach portalu termolionline.it Maurizio Diament z Włoskiej Federacji Transportu (Fit-CISL).

Włoska Federacja Transportu zapowiada spotkanie z przedstawicielami pracodawców, by znaleźć rozwiązanie coraz powszechniejszego łamania praw pracowników. Poniżej nagranie z tragicznego zdarzenia.

Co o tym sądzicie?

Źródło: nczas.com

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!