Świat Wiadomości

Brazylijska policja może otrzymać ustawową gwarancję bezkarności w przypadku zastrzelenia kogoś podczas służby

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak donosi portal ochrona24.info nowy prezydent Brazylii przedstawił projekt ustawy, w której chce zagwarantować policjantom bezkarność w przypadku zabicia kogoś w czasie służby. Jego zdaniem, nie da się inaczej walczyć z bandytyzmem, bo przepisy prawa i skrupuły tylko krępują siły porządku, a rozzuchwalają bandytów.

Prezydent Jair Bolsonaro zamierza też rozszerzyć prawo do posiadania broni, żeby obywatele sami mogli się bronić przed bandytami. Uchwalenie ustawy o prawie do noszenia broni zapowiada jeszcze w styczniu.

Już kilka dni po zaprzysiężeniu prezydent wysłał do stanu Ceará 300 ciężkozbrojnych policjantów szturmowych do walki z gangami narkotykowymi. W ciągu ostatniego tygodnia bandyci przeprowadzili w 13 miastach tego stanu 40 zamachów na autobusy i budynki publiczne. W jego stolicy, Fortalezie, jeździ tylko jedna trzecia autobusów, a część sklepów została zamknięta.

Co roku w Brazylii ginie śmiercią gwałtowną ok. 64 tys. osób, w tym co najmniej jedna czwarta z rąk policji lub wojska używanych do walki z przestępczością zorganizowaną.

Co o tym sądzicie? Czy to aby nie zbyt radykalny ruch? Piszcie w komentarzach.

Źródło: ochrona24.info

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!