Wiadomości

We Włoszech koronawirus rozprzestrzenia się, siejąc śmierć, w straszliwym tempie. LOT zawiesza połączenia z tym krajem

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

We Włoszech z 233 do 366 wzrosła w ciągu doby liczba osób, które zmarły z powodu koronawirusa – poinformowano w niedzielę na konferencji prasowej w siedzibie Obrony Cywilnej w Rzymie. W całym kraju jest obecnie ponad 6300 zarażonych. Dotychczas wyleczono 622 osoby. Od soboty liczba zarażonych wzrosła o ponad 1300.

LOT tymczasowo zawiesza do 12 marca br. włącznie wszystkie rejsy do Włoch. Osoby posiadające bilety na te połączenia zostaną o tym fakcie poinformowane – przekazał p.o. rzecznika prasowego LOT Michał Czernicki.

– W związku z wprowadzonymi restrykcjami ograniczenia przemieszczania się na terenie północnych Włoch oraz zmniejszonym zainteresowaniem podróżami do Wenecji i Mediolanu, LOT tymczasowo zawiesza do 12 marca br. włącznie wszystkie rejsy do tego kraju. Wszystkie osoby posiadające bilety na te połączenia zostaną o tym fakcie poinformowane – poinformował.

Także Wizzair zawiesił do 3 kwietnia połączenia lotnicze Loty z Warszawy, Gdańska i Katowic do Bergamo. Powodem decyzji jest ograniczenie rozprzestrzenienia się koronawirusa – poinformowały linie lotnicze.

Przewoźnik ogłosił natychmiastowe zawieszenie wszystkich połączeń do Mediolanu, Treviso oraz Bergamo ze względu na zamknięcie regionu północnych Włoch w celu opanowania epidemii koronawirusa.

Wizzair latał z polskich lotnisk – w Warszawie, Gdański i Katowicach – tylko do Bergamo. Lot te zostały zawieszone do 3 kwietnia.

Wizzair wyjaśnił, że rezerwacje na tych kierunkach, zostaną automatycznie zmienione na połączenie na innej trasie w możliwie najbliższym terminie, o czym pasażerowie będą automatycznie informowani.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!