Wiadomości

We Lwowie uczczono pamięć zbrodniarza

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Dziś mija 67 lat od śmierci komendanta głównego UPA, Romana Szuchewycza, odpowiedzialnego za ludobójstwo na Polakach na Wołyniu i w Galicji Wschodniej. Z tej okazji w miejscu jego śmierci we Lwowie odbyły się uroczystości, które rozpoczęły się od złożenia kwiatów pod pomnikiem upamiętniającym tego zbrodniarza. Następnie duchowni odprawili panachidę, po czym odbył się wiec.

Jak informuje portal zaxid.net, w obchodach wzięli udział przedstawiciele władz miejskiej i obwodowych (wojewódzkich) Lwowa, a także mieszkańcy miasta. Wartę honorową przy pomniku zaciągnęli licealiści lwowskiego liceum im. Boahaterów Krut. Na wiecu przemawiali przedstawiciele władz miasta i obwodu.

– Działalność i postawa Romana Szuchewycza, pozwalają zrozumieć, jakie dziś wyzwania stoją przed Ukrainą. Siła woli i wiara – to jedyna wskazówka, jaka może dziś służyć nam, miastu i krajowi – powiedział zastępca prezydenta miasta Lwowa ds. rozwoju Andrij Moskalenko, oddając hołd temu jednemu z największych zbrodniarzy, jakich zrodziła galicyjska ziemia.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!