Europa Wiadomości

We Frankfurcie na placu budowy wywieszono nazistowską flagę

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak podaje portal nakolei.pl na placu budowy, głównego niemieckiego operatora kolejowego, zauważono kontrowersyjną flagę Wehrmachtu. Przedsiębiorstwo rozważa podjęcie kroków prawnych przeciwko firmie zewnętrznej, której pracownik powiesił tę flagę. W Niemczech kwestie neo- i proto-faszystowskie ze względu na historię wzbudzają zawsze ogromne kontrowersje.

We Frankfurcie Deutsche Bahn zleciły usunięcie flagi Wehrmachtu, która wisiała w kontenerze budowlanym jednego z podwykonawców. Flaga z napisem “Wehrmacht” i orłem cesarskim z krzyżem w wieńcu dębowym wisiała w kontenerze budowlanym przy ulicy Weilburger . Ekstremistyczny symbol zauważył jeden z użytkowników Twittera.

Jak to możliwe, że taka prawicowo-ekstremistyczna flaga wisi w waszych kontenerach na budowę przy Weilburger Straße we Frankfurcie? – zapytał użytkownik Twittera, @FrankfurtSued.

Flaga znajdowała się w kontenerze budowlanym zewnętrznego wykonawcy, a nie kontenerze należącym do DB – poinformował zespół prasowy Deutsche Bahn. Kontrowersyjna flaga została szybko usunięta w poniedziałek, po reakcji lokalnych mediów.

Rozważamy podjęcie kroków prawnych wobec wykonawcy – poinformował zespół prasowy DB.

Ze swojej strony wykonawca zapowiedział wówczas, że “podejmie kroki zgodnie z prawem kadrowym”. Zaznaczono, że zachowania i idee ekstremistyczne i antykonstytucyjne nie będą tolerowane na kolei.

Przypomnijmy, że używanie takich symboli jest w Niemczech karalne jako oznaka niekonstytucyjnych organizacji. Sam Deutsche Bahn nie odpowiedział na post użytkownika Twittera, ale odpowiedział na prośbę „Frankfurter Rundschau” (FR) dotyczącą nazistowskiej flagi w kontenerze na placu budowy.

Kontener znajdował się na placu budowy, który jest częścią projektu Homburger Damm, który ma zakończyć się jeszcze w tym roku. W ramach niego m.in. powstanie dodatkowy tor dla pociągów S-Bahn od stacji Frankfurt Hbf. dalej na zachód do Weilburger Straße.

Się chłopaki głupio bawią…

Źródło: nakolei.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!