Europa Wiadomości

We Francji zbezczeszczono kolejny kościół

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak informuje portal pch24.pl w miejscowości Tonnay-Charente w zachodniej Francji w bluźnierczy i bestialski sposób został zbezczeszczony tamtejszy kościół. Informację przekazał biskup La Rochelle i Saintes.

– Tabernakulum zostało połamane, a hostia oraz monstrancja zostały skradzione – poinformował biskup La Rochelle i Saintes, Georges Colomb. – Posągi zostały rozbite, krzyż Chrystusa został obalony i odwrócony, figura św. Józefa niosącego Dzieciątko Jezus została ścięta. Jest to obrazą dla katolików – podkreśla Colomb.

Z kolei lokalni przedstawiciele Kościoła informują, że „świątynia w Tonnay-Charente został zbezczeszczony celowo i z premedytacją”. – Nie chodzi o zwykłe włamanie czy kradzież – powiedzieli.

Burmistrz miasta Eric Authiat powiedział, że „do zdarzenia doszło w sobotę około godziny 18, na kilka minut przed przybyciem wiernych do kościoła”. Dodał, że został złożony wniosek do konserwatora zabytków o renowację kościoła. – Kościół do czasu zakończenia śledztwa został zamknięty, a zaplanowane msze i pogrzeby przeniesione do kościołów sąsiedniego miasta Lussant – podkreślił burmistrz.

Dochodzenie w sprawie zbezczeszczania kościoła w Charente-Maritime prowadzi policja w miejscowości Rochefort.

Co wy na to?

Źródło: pch24.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!