Polska Wiadomości

“Artystka” uważa, że jej przodkiem jest Roman Dmowski, który… nie miał dzieci. Ziemkiewicz komentuje

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak podaje portal nczas.com przy okazji ponownego wystawienia „Pasji” Doroty Nieznalskiej, jeden z internautów wrócił do starego wywiadu „Gazety Wyborczej” ze skandalizującą lewacką „artystką”. – Moim przodkiem jest Roman Dmowski, ojciec zawsze chwalił się tymi koligacjami – mówiła Nieznalska w wywiadzie.

Nieznalska stała się „znalska” w przestrzeni publicznej ze „sztuki”, która polegała na wkomponowaniu genitaliów w krzyż. Tłumaczyła, że jej „sztuka” przedstawiała modę na katowanie ciała treningami na siłowni.

Prokuratura dwukrotnie zajmowała się Nieznalską w sprawie o znieważenie uczuć religijnych. W obu przypadkach jednak „artystka” została uniewinniona. Przez wiele lat jednak, z powodu kontrowersyjnej „sztuki”, nikt nie chciał tego „dzieła” wystawiać. Aż do teraz.

Po 18 latach od pierwszego wystawienia, „Pasję” można znowu oglądać. Od 4 listopada pokazuje ją DESA Unicum przy ul. Pięknej w Warszawie na wystawie „Sztuka krytyczna. Nowe Pokolenie po 1989”. Wystawę reklamuje „GW”.

Z Nieznalską związana jest jeszcze inna ciekawa historia. W ramach swojej wydumanej sztuki, „artystka” przyjechała w 2013 roku na Marsz Niepodległości i wcieliła się w narodowca. – Zgoliłam włosy i w Święto Niepodległości w 2013 roku pojechałam do Warszawy złożyć na grobie Dmowskiego wieniec spleciony z polskiego żyta i biało-czerwonej kokardy udrapowanej szalikami kibolskimi – mówiła „Gazecie Wyborczej”.

Legitymując swoje działanie, twierdziła, że jest prawnuczką Romana Dmowskiego. – Moim przodkiem jest Roman Dmowski, ojciec zawsze chwalił się tymi koligacjami – twierdziła.

Problem w tym, że Pan Roman starym kawalerem był i o jego zstępnych nic nie wiadomo, choć jakiś stopień pokrewieństwa (przez rodzinę babki) jest możliwy.

„Dzień w skrócie” skomentował wyznania Nieznalskiej wpisem: „To fantastyczna wiadomość. Dla Dmowskiego również, bo był bezdzietnym kawalerem”.

Ponieważ brak ślubu nie musi oznaczać jeszcze braku dzieci, informację skomentował Rafał Ziemkiewicz. Po tej ripoście, artystka raczej do związku bezpośredniego z twórcą Narodowej Demokracji przyznawać się już raczej nie powinna:

„Ale w jednym z listów niemal otwarcie przyznał się Żeromskiemu do korzystania z prostytutek. Więc teoretycznie rzecz jest możliwa”.

Co wy na to?

Źródło: nczas.com

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!