Wiadomości

We Francji rzeźnicy domagają się ochrony przed atakami wegan

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Francuscy rzeźnicy wystosowali pismo do ministra spraw wewnętrznych Francji Gerarda Collomba. Proszą w nim go o ochronę przed przemocą i zastraszaniem przez agresywne grupy wegańskie, które zdaniem tego cechu chcą „narzucić swój styl życia ogromnej większości ludzi”.

Agencja AFP dotarła do listu, który w zeszłym tygodniu został wysłany do ministra przez szefa związku rzeźników (CFBCT) Jeana-Francoisa Guiharda. Reprezentuje on interesy 18 tys. przedsiębiorstw w całej Francji.

„Liczymy na wasze służby i wsparcie całego rządu, aby przemoc fizyczna, werbalna i moralna ustała tak szybko jak to tylko możliwe” – napisał w liście szef CFBCT. „To jest terror, który ci ludzie starają się zasiać, aby sprawić, że zniknie cała część kultury francuskiej” – dodał.

Jak odnotowuje AFP, w kwietniu kilka sklepów mięsnych zostało zdewastowanych i spryskanych fałszywą krwią w regionie Hauts-de-France, położonym na północy Francji. Według CFBCT do podobnych incydentów dochodziło również w Oksytanii, na południu Francji.

Grupa rzeźników oskarżyła wegan o „chęć narzucenia ogromnej większości ludzi ich stylu życia, a nawet ideologii”.

Wegetarianie i weganie stanowią zaledwie kilka procent ludności Francji. Badanie przeprowadzone w 2016 r. wykazało, że 3 proc. Francuzów to wegetarianie.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!