Wiadomości

Wciąż bez porozumienia z Czechami w sprawie kopalni Turów

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Kolejną rundę rozmów w ramach polsko-czeskich negocjacji w sprawie kopalni Turów zaplanowano na 5 sierpnia – poinformowało Ministerstwo Klimatu i Środowiska.

“Kolejne spotkanie stron polskiej i czeskiej zostało zaplanowane na kolejny czwartek 5 sierpnia br.” – czytamy w komunikacie. Ostatnie spotkanie w tej sprawie odbyło się wczoraj.

“Podczas spotkania strony kontynuowały wprowadzanie do umowy zapisów, które wypracowane zostały podczas spotkań na szczeblu eksperckim. Odbywały się one dwa tygodnie wcześniej, a ich zadaniem było uzgodnienie kwestii technicznych dotyczących monitorowania wód podziemnych, hałasu i jakości powietrza w rejonie działania KWB Turów” – przekazano w oświadczeniu resortu środowiska.

Polsko-czeskie negocjacje rozpoczęły się 17 czerwca. Osiągnięcie porozumienia ma doprowadzić do wycofania pozwu przeciwko Polsce, złożonego przez stronę czeską w Trybunale Sprawiedliwości Unii Europejskiej. Czesi podnoszą między innymi kwestię negatywnego wpływu wydobycia w Turowie na wody gruntowe po czeskiej stronie granicy.

Czytaj też:

Kopalnia Turów stanowi konkurencję dla zakładów z Czech i Niemiec

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!