Wiadomości

Polityk KO z zarzutami. Chodzi o wykorzystywanie seksualne nieletnich

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

67-latek z Chodzieży usłyszał trzy zarzuty. Jak potwierdził portalowi tvp.info rzecznik Prokuratury Okręgowej w Poznaniu, chodzi o doprowadzenie do innych czynności seksualnych dwóch małoletnich 15-latek. Tymczasem lokalne media dodają, że chodzi o Remigiusza N. „To polityk Koalicji Obywatelskiej. Jest także radnym powiatu chodzieskiego” – czytamy.

Remigiusz N. miał wykorzystywać seksualnie poszkodowane na terenie stanicy WOPR w Chodzieży, gdzie jest prezesem Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Jak informuje PAP, organy ścigania o sprawie zawiadomiła matka jednej z pokrzywdzonych. Do wykorzystywania seksualnego miało dochodzić w okresie od czerwca do lipca. Mężczyzna nie przyznał się do zarzucanych mu czynów.

Jak podają lokalne media, Remigiusz N. jest członkiem rady powiatu chodzieskiego. Doniesienia te udało się dziennikarzom tvp.info nieoficjalnie potwierdzić w rozmowach z politykami z tego regionu. Ostatni mandat radnego 67-latek zdobył w 2018 roku startując z list Komitetu Wyborczego Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska.

Wobec podejrzanego zastosowano środki zapobiegawcze w postaci dozoru policji, poręczenia majątkowego, a także zakazów: zbliżania się i kontaktowania z pokrzywdzonymi, pełnienia funkcji związanych z nadzorem nad młodzieżą oraz opuszczania kraju.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!