Wiadomości

Watykański szpital już 10 miesięcy temu podjął rozmowy w sprawie zabrania Alfiego Evansa do siebie

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Dyrektor watykańskiego szpitala Dzieciątka Jezus ujawniła, że starania o przyjęcie Alfiego Evansa rozpoczęto już w zeszłym roku. Poufne negocjacje ze Brytyjczykami w tej sprawie toczyły się od 10 miesięcy.

Otoczone dyskrecją negocjacje w sprawie przeniesienia Alfiego Evansa do szpitala Dzieciątka Jezus w Watykanie toczyły się od 10 miesięcy – ujawniła w wywiadzie dla włoskich mediów dyrektor placówki, Mariella Enoc. Enoc odniosła się w ten sposób do zarzutów, że szpital zgłosił w zeszłym tygodniu chęć przyjęcia Alfiego, szukając reklamy i rozgłosu.

Chłopiec umarł w sobotę w szpitalu w Liverpoolu odłączony od aparatury i pozbawiony możliwości podawania mu pożywienia.

Mariella Enoc podkreśliła, że dla takich przypadków jak Alfiego należy wypracować wspólny dla całej Europy tryb postępowania. Tym bardziej, że w związku z postępem medycyny będzie ich coraz więcej. Wskazała, że na przykład we Włoszech, inaczej niż w Wielkiej Brytanii, w świetle obowiązującego prawa Alfie nie mógłby być odłączony od aparatury. Zaznaczyła, że w jej watykańskim szpitalu dziecięcym „zasadą jest łączenie medycznego aspektu choroby z ludzkim”.

Czytaj też:

W szpitalu, w którym przebywa Alfie Evans, pobierano narządy od zmarłych dzieci bez zgody ich rodziców

/IAR/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!