Europa Świat Wiadomości

Watykan nakazał się szczepić swoim pracownikom. Odeszło już trzech gwardzistów…

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!
Jak informuje portal nczas.com Watykan stosuje podobne restrykcje sanitarne jak niektóre rządy. Pod rządami Franciszka sanitaryzm stał się elementem obowiązującym. Trzech gwardzistów odeszło ze służby, a trzech zawieszonych, bo odmówili zaszczepienie się na koronawirusa.

W ten sposób w Gwardii Szwajcarskiej ubyło w sumie 6 żołnierzy.

Trzech członków Gwardii Szwajcarskiej zdecydowało się w ogóle zakończyć służbę w Watykanie. Trzej kolejni zostali na razie zawieszeni.

Według rzecznika Gwardii porucznika Ursaa Breitenmosery trzech strażników dobrowolnie opuściło korpus, ponieważ odmówiło zaszczepienia przeciw COVID-19.

Trzech innych zostało tymczasowo zawieszonych do czasu pełnego zaszczepienia.

Według Breitenmosera wprowadzenie nakazu dotyczącego szczepień strażników jest właściwe.

– Odpowiada to wymogom innych… sił zbrojnych na świecie – przekonywał Breitenmosera, co jednak nie do końca jest prawdą.

Od 1 października w Watykanie, podobnie jak w Italii, obowiązuje tzw. „zielona przepustka”, ale rozciągnięta na wszystkich tam zatrudnionych. Można ją uzyskać po przyjęciu szczepień lub na podstawie ujemnego wyniku testu.

W przypadku Gwardii Szwajcarskiej, która zawsze jest w bliskim kontakcie z papieżem i jego gośćmi, uznano, że test nie wystarczy, ponieważ mógł nie wykryć niedawnych infekcji.

Gwardzistom narzucono więc przymus szczepienia się.

A to dopiero początek…

Źródło: nczas.com

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!