Wiadomości

Warszawa: Ewakuacja Krakowskiego Przedmieścia

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

W okolicy budynku przy Krakowskim Przedmieściu 64 policja ewakuowała uczestników zgromadzenia zorganizowanego dla upamiętnienia Rzezi Wołyńskiej, a także inne osoby przebywające w promieniu 200 metrów. Policja informuje, że „mężczyzna wyjął z plecaka i położył na ziemi niebezpieczny przedmiot” i apeluje o omijanie tego rejonu stolicy.

– Mężczyzna wyjął z plecaka i położył na ziemi niebezpieczny przedmiot. Na miejscu pracują pirotechnicy – poinformował Sylwester Marczak ze stołecznej policji. 31-latek, który wyjął pocisk z plecaka, został już zatrzymany. Jak informuje policja, był wcześniej notowany.

Na miejscu są antyterroryści. Ewakuowano zarówno uczestników odbywającego się właśnie zgromadzenia, jak i wszystkie osoby w promieniu 200 m. Sytuacja jest bardzo poważna i apelujemy o omijanie tego rejonu – powiedział rzecznik stołecznej policji.

Ze względu na ewakuację na Krakowskim Przedmieściu są duże utrudnienia w komunikacji miejskiej. Autobusy i tramwaje skierowano na objazdy. Utrudnienia w kursowaniu linii 116, 128, 175, 178, 180, 222, 503, 518.

“Z powodu zamknięcia ruchu kołowego na ul. Krakowskie Przedmieście na odcinku Królewska – Miodowa autobusy wymienionych linii autobusowych kierowane są trasami objazdowymi przebiegającymi najbliższymi przejezdnymi ciągami komunikacyjnymi” – poinformował Zarząd Transportu Miejskiego.

/rmf24.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!