Wiadomości

Warren Buffett pozbył się wszystkich udziałów w liniach lotniczych

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

89-letni Warren Buffett pozbył się wszystkich udziałów swojej firmy w czterech liniach lotniczych z USA. Decyzja Buffetta może wywołać szok na rynkach finansowych – ocenia „Guardian”.

Jego firma Berkshire miała 11 proc. udziałów w Delta Air Lines, 10 proc. w American Airlines, 10 proc. w Southwest Airlines i 9 proc. w United Airlines. Wszystkie te udziały Buffett postanowił sprzedać, i to ze sporą stratą.

„Świat się zmienia. Pandemia będzie miała niezwykle szeroką gamę możliwych skutków. Nie będziemy finansować firm, które w w naszej ocenie w przyszłości będą przeżuwać pieniądze” – stwierdził Buffett.

89-letni inwestor przyznał, że w odróżnieniu od 2008 roku nie zdecydował się wesprzeć żadnej firmy w obecnym kryzysie, ponieważ nie widzi odpowiednio “atrakcyjnych” opcji.

Decyzja Buffetta wzmocniła przekonanie, że rynek linii lotniczych znalazł się w ogromnych tarapatach. Jak przypomina „Guardian”, British Airways i Ryanair ogłosiły masowe zwolnienia, Virgin Atlantic zwrócił się do brytyjskiego rządu o ratunek, a FlyBe i Virgin Australia „już się zawaliły”.

W kwietniu informowano także, iż WizzAir zwolni tysiąc pracowników, a reszcie obniży pensje. Z kolei Norwegian Air zwolnił tymczasowo aż 90 proc. pracowników.

/interia.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!