Wiadomości

Wałęsa idzie w zaparte

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Lech Wałęsa, niegdyś używający pseudonimu „Bolek”, wciąż idzie w zaparte i wbrew oczywistym dowodom utrzymuje, że z „Bolkiem” nic go nie łączy, wydając coraz to bardziej groteskowe oświadczenia, Oto jego dzisiejszy wpis na Facebooku:

Jeszcze raz oświadczam wobec Polski i Świata, nigdy nie współpracowałem ze służbami PRL i nigdy nie byłem po stronie komunistycznej.

Walczyłem o zmianę systemu od zawsze, najlepiej jak potrafiłem i na ile wystarczało mi sił, mądrości i odwagi.

W 1970 r stałem na czele grudniowych, przegranych wtedy strajków. Po tych strajkach komuniści zaczęli w sposób zorganizowany walczyć ze mną. Po gruntownym sprawdzeniu mnie i całej rodziny , po przesłuchaniu materiałów z różnych podsłuchów z miejsca pracy i zamieszkania, wybrano wariant niszczenia mojego autorytetu przez rzucanie pomówień i podejrzeń. Chodziło o to by zohydzić mnie w społeczeństwie i zabrać uznanie i poparcie narodu.

Pewne elementy z podsłuchów, wykorzystywane w tamtych czasie przez SB na przesłuchaniach , spowodowały że zaczęliśmy się wzajemnie podejrzewać o zdradę . Te podejrzenia rozbiły naszą jedność i trwają do dziś.

Po sierpniu 1980 r kontynuowano te metody walki ze mną a nawet wzmocniono ,dostarczając podrabiane materiały przeciw mnie internowanej p. Walentynowicz, czy Komitetowi Noblowskiemu. O podrabianiu materiałów informował wielokrotnie IPN i sprawcy do tego się przyznali.

Nie mogłem wtedy przypuszczać, że bracia Kaczyńscy przejmą od Kiszczaka te metody walki i te podrobione materiały i w przyszłości, w wolnej już Polsce , staną przeciw mnie. Próbowano wmawiać ludziom, że znaleziono nowe dokumenty w Polskim Sejmie potem, że znaleziono w Niemczech, potem w Czechach.

Nie udało się. Sięgnięto zatem po makabryczne, niemoralne metody, do Kiszczaka i Kiszczakowej dając im wiarę. U Kiszczaków mogło być nie więcej jak 15 stron dobrze podrobionych kartek, resztę, w mojej opinii, Cenckiewicz i jego grupa, zebrał z teczek TW stoczniowców, których było wtedy w pobliżu mnie sześciu, np. Jagielskiego i to z ich teczek podłożono materiały p. Kiszczakowej uznając je i wmawiając opinii publicznej za znalezione dowody, mające świadczyć o mojej współpracy.

To jest zbrodnia polityczna, to jest kryminał p. Cenckiewicz ,wnuku UB-Eka. W wolnej demokratycznej Polsce za to odpowiecie. Lech Wałęsa

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!