Wiadomości

W Wielkiej Brytanii koronowirus w wyraźnym odwrocie

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Do soboty włącznie pierwszą dawkę szczepionki otrzymało w Wielkiej Brytanii 27,63 mln osób, czyli 52,5 proc. dorosłej populacji kraju, zaś obie dawki – prawie 2,23 mln, czyli 4,2 proc. dorosłych mieszkańców.

Oznacza to, że do osiągnięcia celu, jakim jest zaoferowanie do 15 kwietnia przynajmniej jednej dawki szczepionki wszystkim osobom z dziewięciu grup priorytetowych pozostało już niespełna 4,4 mln osób. Przy obecnym tempie – i zakładając, że nie będzie problemów z dostawami szczepionek – cel ten zostanie zrealizowany znacząco przed terminem.

Szybko postępujący program szczepień coraz wyraźniej przekłada się na liczbę infekcji koronawirusem, a zwłaszcza zgonów. W ciągu ostatniej doby zarejestrowano 33 zgony z powodu Covid-19. To pierwszy przypadek od 5 października zeszłego roku, by dobowy bilans zgonów spadł poniżej 50. Wprawdzie bilanse dotyczące dni weekendowe zawsze są najniższe w tygodniu, ale jest też znacząco mniej niż było w poprzednią niedzielę (52).

W trakcie minionej doby wykryto 5312 nowych zakażeń koronawirusem, co jest zbliżonym bilansem do tych z ostatnich kilkunastu dni. Od początku epidemii w Wielkiej Brytanii stwierdzono prawie 4,3 mln zakażeń, z powodu których zmarło 126.155 osób.

/rmf24.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!