Europa Wiadomości

W Wielkiej Brytanii dzieci będą uczone jak… radzić sobie z ranami zadanymi nożem…

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak podaje portal nczas.com brytyjskie nastolatki będą uczone jak postępować z ranami od noża. Szkolenia odbędą się w trzech wielkich, rządzonych przez lewicę miastach.

Nastolatkowi z Londynu, Manchesteru i Leeds będą uczone jak postępować z ranami od noża. Dwuletnia akcja przeprowadzona zostanie w miastach, w których rządzi Partia Pracy i gdzie brutalna przestępczość młodocianych gangów jest ogromnym problemem.

Szkolenia przeprowadzone przez charytatywną organizację St John Ambulance obejmą młodzież od 14-ego roku życia.

„Praktyczne szkolenie, które oferujemy sprawi, że odruchowa pomoc młodej osoby będzie bardziej skuteczna” – podaje w oświadczeniu organizacja. Organizacja zajmująca się udzielaniem pierwszej pomocy twierdzi, że ​​wiele ofiar boi się korzystac z profesjonalnej pomocy z obawy, że policja rozpocznie dochodzenie i staną przez sądem.

W Reading prowadzona jest „amnestia” dla młodocianych gangsterów. W ramach programu charytatywnego mogą wymieniać noże na zniżki na jedzenie. Chodzi o pomoc dla młodych ludzi uwikłanych w kulturę gangów.

– Jeśli ich przyjaciel został dźgnięty nożem, a mają przy sobie broń, będą się bali, że jeśli wezwie się służby ratownicze, wszyscy zostaną aresztowani – tłumaczy prowadzący program Odane Cross.

Cross mówi, że odkąd trzy miesiące temu rozpoczął „program amnestii” z nożami, zebrał już 69 sztuk broni, z których tylko dwie były od osób powyżej 18 roku życia.

 Któregoś dnia maczetę dał mi 11-latek. Oni się nie boją – mówi. – Jego punkt widzenia był taki, że jeśli kogoś zabije, to dostanie tylko 11 lat i wyjdzie gdy skończy 22 lata.

Program szkolenia nastolatków to rozpaczliwa próba radzenia sobie z wielkim problemem w rządzonych przez lewicę miastach, jakim jest brutalna przestępczość wśród młodzieży a zwłaszcza z użyciem noża.

W czasie kadencji lewackiego burmistrza Sadiq Kghana, Londyn stał się stolicą nożownictwa. Od czasu objęcia przez niego urzędu do początku pandemii przestępczość z użyciem noża wzrosła o ponad 50 procent z 9700 w latach 2014/15 do 15600 w latach 2019/20.

Ankieta przeprowadzona dla „Evening Standard” przez firmę Opinium wykazała, że ​​większość londyńskich wyborców – 52 procent, wymieniła walkę z przestępczością z użyciem noża jako priorytet numer jeden dla następnego burmistrza.

W dniu publikacji wyników w Amy’s Park w Harold Hill we wschodnim Londynie w ataku nożem zamordowany został nastolatek, a inny poważnie ranny Ten sam park był miejscem zabójstwa nastoletniej harcerki, która została zabita przez dwóch nastoletnich handlarzy narkotyków w 2019 roku.

Rodzice mogą spać spokojnie…

Źródło: nczas.com

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!