Świat Wiadomości

Recep Erdogan określił Izrael mianem “państwa terroru”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

“Państwo terroru” – w ten sposób prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan nazwał w sobotę Izrael. Wezwał jednocześnie wszystkie kraje muzułmańskie do podjęcia „skutecznych” kroków przeciwko Izraelowi i podkreślił, że ci, którzy milczą, są „stroną tamtejszego okrucieństwa”.

Słowa Erdogana to reakcja na brutalne starcia, do jakich doszło w piątek wieczorem między Palestyńczykami a izraelską policją w pobliżu meczetu Al-Aksa w Jerozolimie. Rannych zostało co najmniej 205 Palestyńczyków i 17 funkcjonariuszy policji.

Przemawiając w Ankarze, Erdogan wezwał wszystkie kraje muzułmańskie i społeczność międzynarodową do podjęcia „skutecznych” kroków przeciwko Izraelowi. – Okrutny Izrael, państwo terrorystyczne Izrael bezlitośnie i nieetycznie atakuje muzułmanów w Jerozolimie – powiedział Erdogan.

Dodał, że Turcja „natychmiast podjęła niezbędne inicjatywy, aby skłonić ONZ, Organizację Współpracy Islamskiej i wszystkie odpowiednie instytucje do podjęcia działań”.

Większość tureckich partii opozycyjnych poparła Erdogana. Masowe protesty miały miejsce przed ambasadą Izraela w Ankarze i jego konsulatem w Stambule późno w piątek, pomimo ogólnokrajowej blokady Covid-19, w proteście przeciwko przemocy w Jerozolimie i Al-Aksa.

Zgadzacie się z oceną tureckiego prezydenta?

Źródło: pch24.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!