Wiadomości

W Wiedniu islamscy “strażnicy moralności” torturowali młodego Serba za flirtowanie z Czeczenką

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Wideo, które wyciekło właśnie do sieci, pokazuje wstrząsający ogrom przemocy, przy czym rzecz działa się w Wiedniu. Chłopak był torturowany za flirt z Czeczenką.

Mocne ciosy, dziesiątki uderzeń w twarz, bolesne kopniaki – tak samozwańczy islamski strażnik moralności, najwyraźniej młody Czeczen, brutalnie wymierzał „sprawiedliwość” młodemu chłopcu o serbskich korzeniach. Powód: chłopiec flirtował ze swoją czeczeńską dziewczyną za pośrednictwem smartfona.

Nastolatek w białej koszulce został za to „ukarany”. Czysty strach jest wypisany na jego twarzy, gdy jest poniżany, obrażany i bity.

„Co, odważyłeś się pisać z czeczeńskimi kobietami?. Ty h…” – wyzywa go samozwańczy stróż moralności, co jakiś czas wymierzając mu ciosy. Potem, wciąż go bijąc, zmusza go do uklęknięcia i przepraszania oraz nazywania siebie h…em. Strażnik moralności grozi mu nawet… gwałtem.

Austriacka policja kryminalna od lutego 2020 roku prowadzi śledztwo w sprawie grupy samozwańczych „strażników moralności” z Czeczenii. Organizacja ma strukturę hierarchiczną i jest złożona z zakonspirowanych komórek. Jej członkowie obserwują zachowania kobiet pochodzenia czeczeńskiego w internecie i miejscach publicznych.

Gdy tylko sprawcy stwierdzili „przestępstwo”, podejmowali interwencje. Polegały one między innymi na ostrzeżeniach, wieszaniu zdjęć przed meczetami, prześladowaniu i znęcaniu się.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!